X

'Investování do zlata

Důvody pro nákup fyzického zlata

Mince nebo cihly?

Zlaté mince

Zlaté mince jsou vydávané jako zákonné platidlo. Je na nich vyražena nominální hodnota a jsou směnitelné za klasické peníze. To je pří aktuální světové ceně zlata nevýhodné a proto se obchodují za cenu zlata. které obsahují. Většina mincí existuje ve velikostech od 1/10 unce (3,11 g) do 1 unce (31,1 g). Nejvíc prodávané mince jsou kanadské Maple Leaf (Javorový list) a austrálske Kangaroo (Kangeroo). Tyto produkty se dají koupit za nejvýhodnější ceny. Jsou raženy v královských mincovnách, což jim dodává větší prestyž a nadstandardní zaruku kvality.

Zlaté cihly

Zlaté cihly jsou pro většinu lidí synonymemm investičního zlata. V našá nabídce najdete prestižní švýcarské cihly od společnosti Argor Heraeus, které jsou přijímané po celém světě. Při ryzosti 999,9 / 1000 o nich můžeme hovořit jako o čistém zlatě. Nejmenší prodávané cihly mají hmotnost 1 g, největší až 1 kg. Zlaté cihly ve velikostech od 1 g do 100 g včetně jsou ražení a zatavené v plastových “blistrech”. Toto balení zároveň slouží i jako certifikát k zleté cihle. Cihly od 250g do 1 kg jsou lité a nejsou speciálně baleny. Je k nim však dodáván papírový certifkát s bezpečnostním ochraným prvkem.

Další faktory

Důvěryhodnost

Zlaté mince jsou raženy a naleznete na nich umělecké motivy, raženy speciální technologií. Proto se hůře falšují a lépe prodávají v budoucnosti. Investiční zlatou mincí se rozumí mince, která byla vyražena po r. 1800, byla platidlem a má nominální hodnotu. Zároveň její prodejní cena nesmí přesáhnout 80% aktuální tržní cenu zlata. Při nákupu u nás se falešných zlatých mincí a cihel bát nemusíte. Nakupujeme přímo od zahraničních mincoveń nebo autorizovaných obchodníků mincoven.

Prodej zlata - ceny

Zlaté cihly jsou levnější jako zlaté mince, ale rozdíl není tak velký. Mince obsahují umělecké ztvárnění, které zároveň slouží jako ochranný prvek. Menší mince jsou též relativně dražší, při stejných výrobních nákladech na jednu minci. V budoucnosti proto za ni klient dostane též více. V případě krize se dá malými mincemi též reálně platit a mají větší likviditu. Proto doporučujeme koupit raději 10 x 1/10 unce než 1 x 1 unci.